Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

List od choroby Alkoholowej!

List od choroby Alkoholowej!

Cześć to ja, Twoja choroba. Pisze na wszelki wypadek, gdybyś o mnie zapomniał…
Nienawidzę mityngów. Nienawidzę sił wyższych. 
Nienawidzę nikogo, kto zna Program i nad nim pracuje.
Dla wszystkich, którzy weszli w kontakt ze mną : życzę wam, żebyście cierpieli i życzę wam śmierci.

Alkoholizm wśród Kobiet rośnie!

Alkoholizm wśród Kobiet rośnie!

Alkoholizm już od jakiegoś czasu przestaje być wyłącznie męską domeną. Statystyki niestety nie kłamią. W naszym kraju coraz więcej kobiet boryka się z problemem alkoholizmu i coraz więcej kobiet z jego powodu umiera. Należy wiedzieć, iż kobiety są bardziej podatne niż mężczyźni na niekorzystne następstwa picia alkoholu.

Alkoreksja czyli: Anoreksja alkoholowa!

Alkoreksja czyli: Anoreksja alkoholowa!

Alkoreksja to zaburzenie odżywiania polegające na ograniczaniu ilości przyjmowanych pokarmów, celem zwiększenia możliwości spożywania alkoholu bez obawy o zwiększenie przyrostu masy ciała. Termin został wprowadzony po raz pierwszy w 2008 i nie został dotąd formalnie sklasyfikowany jako złożone zaburzenie odżywiania. Picie zamiast Jedzenia.

"trzeźwienie" to coś więcej niż "abstynencja"

Określenia te różnią się znacząco i obrazują funkcjonowanie osoby uzależnionej od alkoholu. Cześć osób będących na terapii  utrzymuje abstynencję od alkoholu, ale nie każda z nich „trzeźwieje”, co z kolei kończy się powrotem do picia alkoholu. Odzyskanie przez uzależnionego wewnętrznej wolności wiąże się nie tylko z uznaniem prawdy o sobie, ale także ze stopniowym uczeniem się dojrzałej hierarchii wartości. Wolność ludzka to bowiem zdolność do właściwego poruszania się w świecie wartości.

Typy Alkoholizmu

Typy Alkoholizmu

Światowa Organizacja Zdrowia uznała alkoholizm za problem medyczny w 1951 roku. Początkowo alkoholizm zaliczano do zaburzeń osobowości i nerwic. Dopiero VIII Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, Urazów i Przyczyn Zgonów (ICD) wyróżniła alkoholizm jako odrębną kategorię.
     W 1978 roku do klasyfikacji ICD-9 wprowadzono termin: zespół uzależnienia od alkoholu w miejsce dotychczasowych określeń takich jak: alkoholizm przewlekły czy nałogowy. Zaproponowano wówczas, by uzależnienie od alkoholu rozpatrywać w tych samych kategoriach co inne uzależnienia.
     Uzależnienie od alkoholu (zespół uzależnienia od alkoholu, zależność alkoholowa, F10.2) jest to zespół dość typowych objawów somatycznych (głównie wegetatywnych), zaburzeń zachowania i zaburzeń funkcji poznawczych, w których picie alkoholu staje się dominujące nad innymi, poprzednio ważniejszymi zachowaniami

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031