Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Syndrom odstawienia - Alkoholowy zespół abstynencyjny

Syndrom odstawienia - Alkoholowy zespół abstynencyjny

Choroba alkoholowa jest wieloczynnikowa i ma wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Oddziałuje nie tylko na życie uzależnionego, ale również na otaczające go środowisko.
Alkoholowy zespół abstynencyjny jest zespołem objawów występującym u osób uzależnionych od alkoholu, do ujawnienia którego dochodzi w sytuacji zaprzestania przyjmowania alkoholu lub znacznego zmniejszenia jego dawki.

Mój Przyjaciel pije - Co zrobić aby przestał?

Mój Przyjaciel pije - Co zrobić aby przestał?

Być może ktoś bliski z Twojej rodziny miał problem z picem, przestał pić lub nie żyje z tego powodu  a teraz widzisz, że Twój przyjaciel podąża tą samą straszną ścieżką. W każdym razie rozpoznałeś wszystkie znaki i zaczynasz martwić się o swojego przyjaciela - i nie bez powodu! Fakty o alkoholizmie są dość otrzeźwiające. Co roku zwiększa się liczba  osób którym przypisuje się nadużywaniu alkoholu.

 DESIDERATA (DEZIDERATA, DEZYDERATA)

DESIDERATA (DEZIDERATA, DEZYDERATA)

 DESIDERATA : to poemat napisany przez Maksa Ehrmanna, zawierający wskazówki na temat dobrego życia. Jest uznawana za nieoficjalny hymn ruchu Anonimowych Alkoholików na całym świecie. Desiderata, od łac. desideratum, w liczbie mnogiej desiderata (czyli te desiderata, tak jak te pisma) – to, co pożądane, upragnione, oczekiwane. Jest to jeden z najmądrzejszych zbiorów porad na szczęśliwe życie. 

5 faktów na temat alkoholizmu

5 faktów na temat alkoholizmu

1. Alkoholizm jest chorobą.

Jedną z cech alkoholizmu jest ciągłe picie pomimo negatywnych konsekwencji. W końcu mózg i ciało stają się zależne od alkoholu. Alkohol przyczynia się do niedoborów, zmian strukturalnych i chemicznych w mózgu, negatywnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. klasyfikuje uzależnienie od alkoholu jako chorobę a jej numer to f10.2

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Rezerwacje PAŹDZIERNIK 2020

123

Liczba rezerwacji: 1

4567

Liczba rezerwacji: 1

8910111213141516

Liczba rezerwacji: 1

1718192021222324252627

Liczba rezerwacji: 1

28293031