Dlaczego nie znajduję odpowiedzi, za to całe mnóstwo pytań? Czy tylko dlatego, że odpowiedź sama w sobie jest pytaniem? A może podstawowa odpowiedź to pytanie: dlaczego tak wiele tych dlaczego?

Czy powinnam mieć tylko jedno swoje dlaczego i czy istnieje jedno właściwe oraz wiele alternatywnych wariantów, które stanowią łańcuch pomyłek, mnożąc się w nieskończoność jak odbicia w ustawionych naprzeciw siebie lustrach? Na ile zmienną lub stałą wartością równania jest „moje dlaczego” i czy każdy ma odrębne, czy też może moje dlaczego może być „moim dlaczego” dla kogoś innego, a nawet dla wielu innych osób?

Istnieje wiele narzucających się wręcz nachalnie „dlaczego”, które prowadzą jedynie do rozgoryczenia i użalania się nad sobą, w rodzaju: „Dlaczego mnie to spotkało?!”, „Dlaczego się uzależniłam, akurat właśnie ja?” itp. Nie chcę uznawać ich za „MOJE dlaczego”, ponieważ tak naprawdę to ja stałabym się ICH, objęłyby mnie w swoje posiadanie i uniemożliwiły skupienie na teraźniejszości, wymuszając nieustanne oglądanie się za siebie. Nawet kwestia tego, dlaczego zdecydowałam się podjąć terapię nie wydaje mi się być tym moim najistotniejszym, kluczowym dlaczego, choć może w danym momencie niedalekiej przeszłości nim była. Liczy się efekt podjęcia tej decyzji, JESTEM TU I TERAZ, i piszę te słowa, bo takie są konsekwencje dokonanego przeze mnie wyboru.

Zanim przejdę do ostatecznego wniosku, muszę przyznać się sama przed sobą, że „moje dlaczego” zrodziło się na drodze ewolucji wcześniejszego, autodestrukcyjnego i kwestionującego sens mojego istnienia „DLACZEGO ŻYJĘ?”… To źródło mojego emocjonalnego, egzystencjalnego bólu przeszło najpierw metamorfozę we wciąż nasycone zwątpieniem „DLACZEGO W OGÓLE CHCĘ ŻYĆ?”. Dopiero na jego gruncie, mimo nieopuszczającego mnie lęku, dojrzało we mnie to, co chcę przyjąć jako „moje dlaczego”.

„Moje dlaczego” brzmi:

DLACZEGO CHCĘ ŻYCIA W TRZEŹWOŚCI?

-choć wymagać to będzie ode mnie ogromnego wysiłku…

I dlaczego chcę tego nie dla rodziny, partnera czy jakichkolwiek innych ludzi, ale WŁAŚNIE DLA SIEBIE

Patrycja P.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel: 48 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Warszawa, Staszów, Opatów, Włoszczowa oraz Radom

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: