Picie alkoholu nie zwalcza koronawirusa, nie chroni przed nim i nie sprawi, że wyzdrowiejemy jeśli już jesteśmy zarażeni. Alkohol ma negatywny wpływ na system immunologiczny człowieka obniża odporność oraz bardzo osłabia organizm. Musimy wiedzieć, że alkohol wypłukuje z naszego organizmu w bardzo krótkim czasie proteiny, które są niezbędne w walce z bakteriami i wirusami.

U osób pijących nadmiernie oraz u uzależnionych od alkoholu można zaobserwować ogólne osłabienie organizmu wynikające często z niedożywienia,co wiąże się jednocześnie z niedoborem wielu składników pokarmowych, w tym witamin. Wszystko to składa się na wystąpienie zwiększonej podatności na infekcje, zarówno wirusowe, jak i bakteryjne, a także częstsze stany zapalne w innych organach. Naukowcy zaobserwowali, że spożycie alkoholu znacząco zwiększa podatność na wystąpienie chorób płuc – zapalenia płuc, gruźlicy czy wystąpienia zespołu ostrej niewydolności oddechowej. Zatem jak widzimy osoby pijące są bardziej narażone w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Picie Alkoholu nie jest sposobem na koronawirusa. Spożywanie alkoholu nie pomoże. Tylko bardziej narazi na zakażenie koranowirusem.
Spożywanie alkoholu jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu, a nie żadną ochroną. Przy zagrożeniu ze strony koronawirusa wskazane jest ograniczenie zarówno spożywania alkoholu jak i palenia tytoniu.

Natomiast zmniejsza ryzyko zakażenia zachowanie co najmniej jednego metra dystansu od osoby, która kaszle lub kicha, a także unikanie dotykania oczu, nosa i ust w miejscach publicznych. WHO ( Światowa Organizacja Zdrowia ) zaleca, by zostawać w domu, jeśli czujemy się źle oraz na bieżąco śledzić informacje dotyczące koronawirusa. Trzeba pamiętać, że prostym i skutecznym sposobem ochrony przed zakażeniem wirusami, w tym również koronawirusem, jest mycie rąk mydłem.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel. 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Warszawa, Staszów, Opatów, Włoszczowa oraz Radom

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: