Taki właśnie bezbronny wszedłem do nowego wymiaru jaką jest rzeczywistość Ziemska w której pomieszane jest dobro ze złem.

Z upływem czasu zacząłem doświadczać świadomości bycia, istnienia. Zacząłem po prostu smakować życie, powstała również we mnie myśl.
Z założenia naszego Stwórcy, wszechświat przepełniony jest dobrocią, nadzieją i bezwarunkową miłością. Na ziemi dobro przewyższa zło, lecz człowiek dostał możliwość wyboru kierunku, w którym może podążać.

To co z czasem dostałem od życia to wolna wola wyboru. Fakt istnienia zła pozwala mi dostrzec dobro, ale również niesie ogromne ryzyko utraty miłości, akceptacji własnego Siebie.

Jako człowiek posiadający wolna wole mam prawo dokonywać realnych wyborów. Nieświadomy zagrożenia zdarza mi się oprócz dobra doświadczyć zła u ukształtować w sobie „Ciemną stronę Mocy”, która pozostawiona bez świadomej kontroli jest ogromnym zagrożeniem dla mnier samego. Doświadczenie takiego stanu umysłu jest dla mnie sygnałem, że zmierzam w złą stronę, ku złu. Pojawia się czas na refleksję, głębsze zastanowienia nad tym, że coś złego zaczyna się dziać. To myśl podprogowa daje mi sygnał do działania, aby się ogarnąć i nie brnąć dalej ku złu. To moje myśli i przewaga we mnie dobra nad złem, skierowała mnie w to miejsce w którym jestem.

Czuje się trochę jak to nowo narodzone dziecko, które za chwilę wyjdzie z tego budynku i zetknie się z nową rzeczywistością tylko już wie jak powinno się w niej poruszać i jakie zagrożenia na nie czekają.

Michał 44 lata Ostrowiec

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel: 48 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Kielce, Końskie, Opoczno, Starachowice oraz Ostrowiec Świętokrzyski.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: