Mówić czy nie mówić, że nie piję Alkoholu?

Wiele osób próbuje rzucić picie alkoholu w tajemnicy przed innymi, ponieważ obawiają się, że może im się to nie udać. Jednakże, utrzymywanie tej zmieniającej życie decyzji w tajemnicy może w rzeczywistości spowodować, że ostatecznie poniesiesz porażkę, ponieważ przyjmujesz mentalne podejście, że bardziej martwisz się o opinię innych niż o trwałe usunięcie alkoholu ze swojego życia.

Ponadto, zachowując swoją decyzję dla siebie, zostawiasz sobie otwartą „furtkę”, ponieważ „nikt nie będzie wiedział”, że popełniłeś błąd i zacząłeś ponownie pić . Jest jednak na to dobre rozwiązanie.
Dobrym środkiem zaradczym jest powiedzieć KAŻDEMU proponującemu Ci alkohol, że nie pijesz bez zbędnego tłumaczenia. Na przykład kolega proponuje Ci wyjście na piwo, możesz odpowiedzieć mu wprost „nie, dziękuję, nie piję alkoholu„. Takie proste rozwiązanie jest najlepszym.
Dla każdej z osób która będzie namawiać Cię na Alkohol staraj się mieć przygotowaną prostą odpowiedź – „Przestałem pić, ponieważ chcę być zdrowszy i mieć więcej pieniędzy” lub „Po prostu chcę być trzeźwy” oraz najskuteczniejsze „ Ja nie piję„. Tego rodzaju oświadczenia wzmacniają twoje zaangażowanie w tą bardzo ważną decyzję a także sprawiają, że jesteś psychologicznie silniejszy, aby oprzeć się wszelkim przyszłym pokusom picia.
W efekcie mówisz sobie, że Twoje zobowiązanie do zaprzestania picia alkoholu jest silniejsze niż jakikolwiek strach przed porażką.
Nie obawiaj się powiedzieć innym, że zdecydowałeś się przestać pić i że chcesz zmienić swoje życie ponieważ chcesz czuć się zdrowiej; chcesz mieć :

  • więcej energii;
  • chcesz zaoszczędzić pieniądze;
  • chcesz zrobić więcej ze swoim życiem.
  • chcesz być wolnym człowiek.
  • masz dość cierpienia związanego z piciem
  • chcesz powróć do zdrowia

Posłuchaj naszego bloga na platformie YouTube

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel: 48 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Kielce, Końskie, Opoczno, Starachowice oraz Iława.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: