„Odrzucam myśl miłości bezwarunkowej.

Czy kocham swoje ciało? pozwala mi to na uśmiech który widzę w lustrze przy porannej toalecie, czuję się szczęśliwy, aczkolwiek wiem, że przede mną wiele pracy nad poprawą sylwetki, czy kocham siebie za to, że chcę do tego dążyć?. W pracy sukcesy i porażki,… czy kocham się za to? Myślę, że powinienem. Mam satysfakcję z tego co robię, jestem dumny z siebie, że mogę zapewnić byt rodzinie i nagrodzić się za własne sukcesy.

Właśnie, nagradzać się – to też uważać za kochanie siebie?
Gdy kocham siebie za to, że najbliższa rodzina z którą jestem na co dzień czuję się przy mnie bezpieczna, że ja jestem wtedy szczęśliwy? Dbam o higienę, pielęgnacje swojego ciała- kochać siebie za to powinienem?

Wybaczam, wybaczam Ci, ale czy sobie – muszę to sobie wybaczyć bo nie pokocham siebie? Nie mogę cały czas mieć poczucia winy. Co z seksem, kochać siebie? Zaspokoić potrzeby partnerskie; swoje? Czerpać z tego radość, przyjemność i kochać siebie? Lubię to, jestem w tym dobry, kocham siebie orgazmy bo moje ciało i dusza jest szczęśliwa, odprężona, pełna dawki dopaminy?

Muszę szukać miłości do samego siebie, mam ją może, Może tak, ale czy o tym wiem – jeszcze nie.”

Daniel

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel: 48 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Opoczno, Małogoszcz, Opatów, Kielce oraz Starachowice, Wąchock

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: