W byciu trzeźwym bardzo ważne jest otaczanie się odpowiednimi ludźmi. Kiedy stajemy się trzeźwi, większość osób chce i potrzebuje mieć trzeźwych przyjaciół. Nierealne jest myślenie, że będziemy otoczeni tylko trzeźwymi ludźmi, ale szybko się przekonasz, że posiadanie trzeźwego towarzystwa jest niezbędne do zachowania trzeźwości.
Posiadanie trzeźwej grupy znajomych oferuje wyjątkowy rodzaj wsparcia od ludzi, którzy rozumieją siłę uzależnienia oraz dają nadzieję i wsparcie w trudnych chwilach. Ci ludzie mogą zrozumieć twoją przeszłość i zachęcać do trzeźwej przyszłości. Gdy masz trzeźwego towarzysza zawsze możesz się z nim spotkać w chwilach załamania lub zadzwonić i wymienić się swoimi doświadczeniami. Jest to bardzo przydatne wsparcie w drodze do trzeźwego życia.
Jak znaleźć tych wyjątkowych ludzi?

1. Dołącz do grupy AA.

Praktyczne w każdym dużym jak i małym mieście a nawet w małych gminach działają grupy AA. Grupy te mają na celu utrzymanie trzeźwości własnej i wspomagania innych alkoholików w jej osiąganiu.

2. Internet i media społecznościowe.

W dzisiejszym czasach internet odgrywa ważną rolę w znalezieniu „pierwszego kontaktu z trzeźwością”. Zawarte w nim fora, strony oraz grupy dają możliwość połączyć się z innymi trzeźwo myślącymi ludźmi.

3. Hobby, które nie ma nic wspólnego z piciem.

Jedną z najlepszych części trzeźwości jest czas wolny. Cały czas spędzony na piciu i imprezowaniu można teraz wykorzystać do spróbowania czegoś nowego i rozwinąć ciekawe do tej pory nie możliwe przez picie zainteresowania.

4. Bądź szczery na temat swojej trzeźwości.

Podziel się swoim nowym stylem życia ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Mów prawdę a ci, którzy pozostaną przy tobie po jej usłyszeniu będą w twojej grupie trzeźwości. Postaraj się znaleźć tych ludzi którzy czują to samo co Ty, którzy mówią „ja też”.

Znalezienie trzeźwego towarzystwa nie musi być trudne. Powinno być przyjemne i satysfakcjonujące. Powinno to prowadzić do długotrwałych, trzeźwych przyjaźni, które pomogą Ci stać się najlepszą wersją samego siebie. Trzeźwe towarzystwo, trzeźwy przyjaciel jest niezbędny każdej osobie która chce żyć w trzeźwości. Przebywanie w otoczeniu ludzi którzy nie piją to zapewnienie sobie trzeźwej przyszłości.

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: