Utrata WOLI pod wpływem uzależnienia powoduje, ze tej Woli brakuje w dążeniach do urzeczywistnienia PRAGNIEŃ. Dlatego wszyscy uzależnieni ludzi są bardzo nieszczęśliwi. Uzależnienie nie pozwala odczuć prawdziwego szczęścia. Uzależnienie ma aspekty neurobiologiczne. W proces uzależnieniowy zaangażowane są pewne kluczowe obwody mózgu. Takie bez których ludzkie życie było by nie możliwe. Uzależnienie „rozwija się w nich” lub „przejmuje je”. Są to obwody:

  1. Motywacji i Nagrody. (bez motywacji nie podejmiemy żadnego działania, odpowiada za to dopamina)
  2. Układ regulujący emocje. (osoby pijące regulują swój stan emocjonalny alkoholem)
  3. Układy regulujące stres. (Mając wyższy poziom hormonów stresu, ludzie są bardziej podatni na nałogi.)

Te obwody są poważnie wybrakowane u osób uzależnionych. Uzależnienie to zachowanie które łakniesz i które popadasz na nowo mimo jego negatywnych konsekwencji.

Uzależnienie w swojej skrajnej postaci jest pochłaniającym patologicznym zaangażowaniem. Często charakteryzuje je bolesna reakcja, kiedy tego stanu czy doświadczenia brakuje. Każde zachowanie, czynność która pozwala uzyskać nagrodę lub uniknąć psychicznego dyskomfortu, może przekształcić się w przymus, może nas uzależnić

Ludziom nie rozumiejącym uzależnienia, wydaje się, że to kwestia wyboru. W rzeczywistości nie ma to wiele wspólnego z wyborem.

Posłuchaj naszego bloga na platformie YouTube

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel: 48 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak:Skarżysko, Kielce, Jędrzejów, Ostrowiec Świętokrzyski, Iłża oraz Końskie

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: