Często alkoholicy twierdzą, że gdyby tylko chcieli, to od jutra mogliby więcej nie pić.

Udzielenie fachowej pomocy jest kluczem do tego, aby osoby uzależnione mogły zobaczyć miedzy innymi straty wynikające z picia. Ważną kwestią jest również poznanie mechanizmów tej choroby oraz rozpoznawanie głodu alkoholowego.
Chory dzięki terapii może poznać inne osoby, zmagające się z tym samym problemem, dzięki czemu uświadamia sobie, że nie jest sam, że alkohol przejął kontrolę nie tylko nad nim, ale również nad innymi chorymi.
Problemem w uzależnieniu alkoholowym to nie tylko sięganie po kolejny kieliszek ale emocje, które skłaniają do takiego, a nie innego zachowania.

Przyznanie się do alkoholizmu to niewątpliwie najtrudniejszy z kroków, jednak jest on konieczny do tego, by osiągnąć sukces.
Leczenie uzależnienia to walka nie tylko o powrót do społeczeństwa, ale i prawidłowe funkcjonowanie w nim.
Terapia zazwyczaj nie ogranicza się wyłącznie do alkoholika, ale angażowana jest również rodzina czy najbliżsi

Samodzielne działania nie tylko nie przynoszą żadnego skutku, ale nawet jeszcze bardziej pogłębiają obecne kłopoty. Bez terapii uzależnienia alkoholowego, alkoholik może i przestanie pić, lecz na pewno nie wytrwa długo. Bardzo szybko wróci do nałogu, który pozwala mu regulować i opanować rozchwiane emocje. W tej chorobie nie sztuką jest przestać pić, sztuką jest nie powrócić do picia.

Posłuchaj naszego bloga na platformie YouTube

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: