O Piciu i Depresji

Większość z nas ma dni, kiedy czujemy się trochę bardziej ponuro i smutno. Ale dla niektórych ludzi te uczucia nie znikają. Jest to zjawisko znane jako depresja i jest bardzo powszechne. Osoby z depresją odczuwają swój stan jako uczucie spętania ruchów i psychiki. To stan emocjonalny nacechowany smutkiem, mniejszą aktywnością i niemożnością cieszenia się życiem.

Najczęstsze przyczyny depresji to: problemowe związki, bezrobocie, rozwód, problemy finansowe i żałoba. Ale ludzie, którzy piją dużo i regularnie, mogą rozwinąć u siebie objawy depresji.

Alkohol jest depresantem zmienia równowagę chemiczną w mózgu. Kiedy pijesz dużo - przyjemne efekty wywołane przez alkohol zostaną zastąpione przez te negatywne, takie jak depresja, lęk lub gniew - nawet jeśli byłeś w dobrym nastroju, gdy zaczynałeś pić.

Jeśli pijesz ponieważ: „ jest mi źle” musisz wiedzieć, że: jest to - błędne koło!

Regularne picie obniża poziom serotoniny - substancji chemicznej w mózgu, która pomaga regulować twoje samopoczucie. Jest to jeden z czynników prowadzących do objawów depresji, jeśli pijesz intensywnie i regularnie.

Ponadto alkohol i depresja zaczynają razem współpracować aby stworzyć błędne koło.

Regularne picie alkoholu może wpływać na relacje z partnerem, rodziną i przyjaciółmi lub wpływać na wydajność pracy, sprawiając, że życie staje się trudne i przygnębiające. A po ciężkim dniu można łatwo uwierzyć, że pomoże nam alkohol.

Jeśli twoje objawy depresji są spowodowane przez twoje picie, zatrzymanie picia powinno przynieść znaczną poprawę. W rzeczywistości ludzie stwierdzają, że całkowite wycięcie alkoholu ze swoje życia na zaledwie 6 tygodnie wytworzy wyraźną różnicę w odczuwaniu emocji.

Po kilku bezalkoholowych tygodniach wiele osób uważa, że czują się bardziej radośni oraz, że łatwiej im rano wstać z łóżka i stawić czoła całemu dniu, a znajomi i rodzina mogą łatwiej się z nimi dogadać.

Najważniejsze to znaleźć inne sposoby niż picie na rozładowanie stresu i podniesienia sobie pozytywnego nastroju.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl . Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Zgierz, Będzin, Biała Podlaska oraz Świdnica

Picie i Depresja
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Kontakt

Zadzwoń
Adres:
Staszica 27
26-085 Ćmińsk
woj. świętokrzyskie
Dane działalności:
NIP: 5492159268
REGON: 122763717
Tel: 795 009 679

© Copyright 2022 Nasz Zapał - Realizacja SEMLife.pl Agencja SEO