Moje Picie to Mój Sekret!

Alkoholizm to bardzo podstępna choroba. Niektórzy z nas zapewne mają na co dzień do czynienia z Alkoholikami ale tego nie dostrzegą ponieważ  - Pijący Alkoholicy są świetnymi manipulatorami i oszustami. Bywa tak, że osoba pijąca nie widzi swojego problemu oraz swojego cierpienia. Bez interwencji najbliższych osoba uzależniona może żyć w swoim zakłamaniu i cierpieniu wiele lat, po drodze tracąc pracę, rodzinę, zdrowie i pieniądze. Im dłużej ktoś pije na niebezpiecznym poziomie, tym większe prawdopodobieństwo chorób i  różnych powikłań w przyszłości.

Zaprzeczanie jest często obecne u każdego alkoholika. Osoba z problemem picia często zakłamuje ilość wypitego alkoholu przekonując, że jest ona mniejsza niż w rzeczywistości. Kiedy zaczyna się orientować, że w ulubionym sklepie kupuje tylko alkohol a sklepowa widząc codziennie rano alkoholowe zakupy zaczyna się dziwnie uśmiechać, natychmiast zmienia miejsce zakupu alkoholu na następne i następne. Gdy w domu zaczyna brakować skrytek do schowania kolejnej butelki bo w łazience za toaletą już się nie mieszczą a w garażu w każdej szafce jest ich kilka to nawet w tedy osoba uzależniona nie będzie widziała problemu swojego picia. Będzie ona przelewać alkohol do plastikowych butelek po wodzie a bałagan będzie winą kogoś innego, alkohol będzie nadal rządził w życiu osoby uzależnionej - często do momentu osiągnięcia przysłowiowego "dna" 

Jak rozpoznać ukryte znaki alkoholizmu?
Ważne jest, aby wiedzieć, jakie pytania zadać sobie samemu i być uczciwym wobec siebie. Jest kilka rzeczy, które mogą wskazywać na problem:

-Zaczynasz zaniżać ilość wypitego alkoholu
-Zaczynasz ukrywać alkohol ponieważ widzisz, że Twoim bliskim zaczyna przeszkadzać Twoje picie
-Stwarzasz coraz więcej okazji w których możesz się napić
-Pijesz alkohol rano a nawet zaraz po przebudzeniu
-Zaczynasz jeść dopiero wtedy kiedy napijesz się alkoholu
-Czym się strułeś tym się lecz tzw. "klinowanie"
-Twoje relacje z innymi pogorszyły się przez rozmowy o Twoim piciu
- Bezpodstawne lęki po odstawieniu alkoholu

Należy pamiętać, że wiele osób cierpiących na depresję i lęki próbuje samoleczenia alkoholem który tak naprawdę jest depresantem i tylko pogłębiają swój problem. 
Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl . Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Starachowice, Zawiercie, Wejcherowo oraz Świętochłowice.
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Kontakt

Zadzwoń
Adres:
Staszica 27
26-085 Ćmińsk
woj. świętokrzyskie
Dane działalności:
NIP: 5492159268
REGON: 122763717
Tel: 795 009 679

© Copyright 2022 Nasz Zapał - Realizacja SEMLife.pl Agencja SEO