Alkohol powoduje chemiczne zmiany w mózgu, które początkowo mogą sprawić, że pijący czuje się zrelaksowany, co może być jednym z powodów, dla których osoba będzie powtarzać tą czynność. Zapijając emocje które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania usypiamy nasz system ostrzegawczy.Jeśli ktoś nas prowokuje, podczas gdy jesteśmy pijani, często nie bierzemy pod uwagę konsekwencji jakie mogą się przydarzyć kiedy zachowamy sie w sposób agresywny. Bardzo często prowadzi to do gwałtownych, wybuchowych reakcji. Alkohol powoduje chemiczne zmiany w mózgu, które początkowo mogą sprawić, że pijący czuje się zrelaksowany, co może być jednym z powodów, dla których osoba będzie powtarzać tą czynność. Zapijając emocje które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania usypiamy nasz system ostrzegawczy. Wszystkie uczucia i emocje są po coś w naszym życiu, np. lęk faktycznie chroni nas, mówiąc nam, abyśmy unikali pewnych sytuacji. Kiedy jesteśmy pijani, ten system ostrzegawczy nie działa, a to może doprowadzić nas do niebezpiecznych lub drastycznych zdarzeń, często śmiertelnych.

Podczas upojenia alkoholowego bardziej prawdopodobne jest niewłaściwe interpretowanie oraz odczytywanie zachowań innych osób. To może być powodem powstawania wielu pijackich pojedynków zaczynających się no od „krzywego spojrzenia”. Większość ludzi, którzy piją, na trzeźwo nie są osobami agresywnymi. Upijanie się zwiększa prawdopodobieństwo, że staną się agresywni i że znajda się odbiorcy ich pijanego temperamentu. Pomyśl ile to problemów i krzywd zostało wyrządzonych w Twoim życiu pod wpływem alkoholu. Ile razy doszło do niepotrzebnych awantur i burd których tak naprawdę można było uniknąć. Pijąc alkohol sprawiamy, że kolejne dni będą wypełniane ciągłymi kłopotami. Zawsze jest pora na zmianę a My Ci w tym pomożemy.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl lub pod nr tel: 48 795 009 679.

Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Opatów, Włoszczowa, Radom, Małogoszcz, KIELCE, Jędrzejów oraz Staszów

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Nasz Zapał”

Usługi Ośrodka

Terapia alkoholowa

Szybki kontakt: