Czy moje picie stanowi problem? Test Alkoholowy CAGE

To, czy masz problem z piciem, zależy od kilku czynników: jak dużo, dlaczego i kiedy pijesz. Eksperci zalecają wykonanie kilku kroków w celu oceny potencjalnego problemu z piciem. Nie wszyscy ludzie, którzy na co dzień piją, mają problem z piciem. O to bardzo częste oznaki wskazujące na nadużywanie alkoholu

Spóźnianie się do pracy z powodu picia
Picie po powiedzeniu sobie, że "już mam dość"
Picie w samotności, gdy czujesz się zły lub smutny
Picie powoduje kłopoty w relacjach międzyludzkich w działaniach społecznych lub w sposobie myślenia i odczuwania
Zapominasz o tym, co robiłeś podczas picia tzw. "urwany film"
Twoje nawyki związane z piciem niepokoją twoją rodzinę
Wykazywanie oznak drażliwości i ekstremalnych wahań nastroju
Stawanie się odizolowanym i oddalonym od przyjaciół i członków rodziny
Picie samotnie lub w tajemnicy
Czuje się kaca,nawet gdy się nie pije
Zmiana wyglądu, zaniedbanie swojego wizerunku
Zmiana grupy znajomych na taką gdzie picie jest bardziej intensywne

        Wiele znaków jest rozpoznawalnych, inne mogą być trudniejsze do zidentyfikowania. Ponadto, częstotliwość nadużywania alkoholu może odgrywać rolę w znakach ostrzegawczych. Na przykład niektórzy ludzie próbują ukryć swoje nadużywanie alkoholu pijąc samotnie i izolując się od innych. To sprawia, że członkom rodziny lub przyjaciołom trudno jest interweniować i pomóc ukochanej osobie. Łagodne nadużywanie alkoholu można łatwo przeoczyć. Jednak to, co może wydawać się drobnym problemem, może stać się niebezpieczne w miarę upływu czasu. Te wczesne znaki ostrzegawcze nie powinny być ignorowane. Szukanie leczenia raczej wcześniej niż później pozwoli Ci wrócić do rzeczy, które najbardziej lubisz robić w swoim życiu.
          Nieleczone nadużywanie alkoholu może szybko wymknąć się spod kontroli. Kiedy nadużywanie alkoholu zaczyna negatywnie wpływać na życie danej osoby i powoduje jej szkodę, diagnozuje się ją jako zaburzenie używania alkoholu. Rozpoznanie objawów nadużywania alkoholu i uzyskanie odpowiedniego leczenia może znacząco wpłynąć na czyjś proces zdrowienia. Bez względu na to, jak niewielki może być problem z piciem, objawy nadużywania alkoholu nie powinny być ignorowane. Jeśli Ty lub ktoś z twoich bliskich walczy z alkoholizmem - pamiętaj jesteśmy tu po to aby pomagać.

Test CAGE jest szeroko stosowanym testem przesiewowym. Jest to test pomocniczy w zdiagnozowaniu uzależnienia od alkoholu.

    1. Czy zdarzały się w Twoim życiu takie okresy, kiedy odczuwałeś konieczność ograniczenia swojego picia?
    2. Czy zdarzało się, że różne osoby z Twojego otoczenia denerwowały Cię uwagami na temat Twojego picia?
    3. Czy zdarzało się, że odczuwałeś wyrzuty sumienia lub wstyd z powodu swojego picia?
    4. Czy zdarzało Ci się, że rano po przebudzeniu pierwszą rzeczą było wypicie alkoholu dla uspokojenia lub "postawienia się na nogi"?

Udzielenie co najmniej dwóch twierdzących odpowiedzi na powyższe pytania wskazuje na znaczne prawdopodobieństwo istnienia uzależnienia od alkoholu.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl . Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań oraz Bydgoszcz
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Kontakt

Zadzwoń
Adres:
Staszica 27
26-085 Ćmińsk
woj. świętokrzyskie
Dane działalności:
NIP: 5492159268
REGON: 122763717
Tel: 795 009 679

© Copyright 2022 Nasz Zapał - Realizacja SEMLife.pl Agencja SEO