1

Alkoholizm to bardzo podstępna choroba. Niektórzy z nas zapewne mają na co dzień do czynienia z Alkoholikami ale tego nie dostrzegą ponieważ  - Pijący Alkoholicy są świetnymi manipulatorami i oszustami. Bywa tak, że osoba pijąca nie widzi swojego problemu oraz swojego cierpienia. Bez interwencji najbliższych osoba uzależniona może żyć w swoim zakłamaniu i cierpieniu wiele lat, po drodze tracąc pracę, rodzinę, zdrowie i pieniądze. Im dłużej ktoś pije na niebezpiecznym poziomie, tym większe prawdopodobieństwo chorób i  różnych powikłań w przyszłości.

 

Zaprzeczanie jest często obecne u każdego alkoholika. Osoba z problemem picia często zakłamuje ilość wypitego alkoholu przekonując, że jest ona mniejsza niż w rzeczywistości. Kiedy zaczyna się orientować, że w ulubionym sklepie kupuje tylko alkohol a sklepowa widząc codziennie rano alkoholowe zakupy zaczyna się dziwnie uśmiechać, natychmiast zmienia miejsce zakupu alkoholu na następne i następne. Gdy w domu zaczyna brakować skrytek do schowania kolejnej butelki bo w łazience za toaletą już się nie mieszczą a w garażu w każdej szafce jest ich kilka to nawet w tedy osoba uzależniona nie będzie widziała problemu swojego picia. Będzie ona przelewać alkohol do plastikowych butelek po wodzie a bałagan będzie winą kogoś innego, alkohol będzie nadal rządził w życiu osoby uzależnionej - często do momentu osiągnięcia przysłowiowego "dna"

 

Jak rozpoznać ukryte znaki alkoholizmu?

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie pytania zadać sobie samemu i być uczciwym wobec siebie. Jest kilka rzeczy, które mogą wskazywać na problem:

  •  
  • -Zaczynasz zaniżać ilość wypitego alkoholu
  • -Zaczynasz ukrywać alkohol ponieważ widzisz, że Twoim bliskim zaczyna przeszkadzać Twoje picie
  • -Stwarzasz coraz więcej okazji w których możesz się napić
  • -Pijesz alkohol rano a nawet zaraz po przebudzeniu
  • -Zaczynasz jeść dopiero wtedy kiedy napijesz się alkoholu
  • -Czym się strułeś tym się lecz tzw. "klinowanie"
  • -Twoje relacje z innymi pogorszyły się przez rozmowy o Twoim piciu
  • - Bezpodstawne lęki po odstawieniu alkoholu
  •  

Należy pamiętać, że wiele osób cierpiących na depresję i lęki próbuje samoleczenia alkoholem który tak naprawdę jest depresantem i tylko pogłębiają swój problem. Czy alkoholik może przestać pić bez terapii odpowiedz jest prosta nie jest w stanie sam przestać pić, dlatego terapia jest konieczna.

Leczenie alkoholizmu Ostrowiec Świętokrzyski

Leczenie alkoholizmu Końskie

Leczenie alkoholizmu Włoszczowa

Leczenia alkoholizmu Kielce

Leczenie alkoholizmu Starachowice

Leczenie alkoholizmu Skarżysko-Kamienna

Leczenie alkoholizmu Pińczów

Leczenie alkoholizmu Jędrzejów

Leczenie alkoholizmu Busko-Zdrój

Leczenie alkoholizmu Staszów

Leczenie alkoholizmu Sandomierz

Leczenie alkoholizmu Połaniec

Kontakt

Zadzwoń
Adres:
Staszica 27
26-085 Ćmińsk
woj. świętokrzyskie
Dane działalności:
NIP: 5492159268
REGON: 122763717
Tel: 795 009 679

© Copyright 2022 Nasz Zapał - Realizacja SEMLife.pl Agencja SEO