Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

W Polsce co roku ginie ponad 11 tyś. osób z powodu picia alkoholu, a na świecie około 2,5 miliona.? Natomiast prawie 4 miliony Polaków ma problem z alkoholem. Spożycie czystego alkoholu w tej grupie rocznie wynosi ponad 12 litrów.  Mówiąc dokładniej, liczba ta reprezentuje umieralność z powodu choroby alkoholowej i zgonów związanych z alkoholem. To bardzo duża liczba osób, która doświadcza okrutnego zniewolenia, krzywdząc jednoczenie siebie i swoich bliskich.
Jak nadużywanie alkoholu może kogoś zabić?


Konkretne konsekwencje nadużywania alkoholu obejmują:
-alkoholowa choroba wątroby
-zmniejszenie gęstości kości
-zmniejszenie masy kostnej (prowadzącej do osteoporozy)
-arytmie serca
-podwyższone ciśnienie krwi
-zwiększone ryzyko złamania kości
- Podatność na uderzenia
Częste upijanie się, zatrucie alkoholem i wypadki spowodowane pod wpływem są najczęstszą przyczyną zgonu. Alkohol spowalnia twój czas reakcji, a także upośledza centrum kontroli osądu mózgu. Należy pamiętać, że gdy alkoholicy umierają, lekarze nie stwierdzą, że zginęli z powodu choroby alkoholowej lub nadużywania alkoholu; Jako główną przyczynę śmierci często wpisują: niewydolność wątroby, niewydolność nerek, choroby serca itp. Długotrwałe nadużywanie alkoholu wywiera szkodliwy wpływ na wiele układów narządów ciała, w tym na wątrobę i układ odpornościowy, układ sercowo-naczyniowy i układ kostny. Ale alkoholizm i jego wpływ na psychikę  jest również coraz częstszą przyczyną śmierci. Należy pamiętać, że gdy ktoś staję się trzeźwy i przestaje pić choroba alkoholizmu przechodzi w remisję. Dopóki alkoholik nie zacznie znowu pić, szanse na umieranie z powodu choroby alkoholowej pozostają bardzo małe. 
"Każdy dramat, każda śmierć pijanego nastolatka wracającego z imprezy, każde złamane życie, każde zawiedzione nadzieje zaczęły się od jednego kieliszka, od jednej puszki piwa." Trzeźwość jest możliwa, to długa i ciężka droga ale cytując tysiące osób które ją przebyło - "warto, naprawdę warto". Nie wolno się poddawać w walce o swoją wolność.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl . Pozdrawiamy nowych czytelników z województwa małopolskiego, mazowieckiego oraz łódzkiego.
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Kontakt

Zadzwoń
Adres:
Staszica 27
26-085 Ćmińsk
woj. świętokrzyskie
Dane działalności:
NIP: 5492159268
REGON: 122763717
Tel: 795 009 679

© Copyright 2022 Nasz Zapał - Realizacja SEMLife.pl Agencja SEO