Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Czym jest Głód Alkoholowy?

Czym jest Głód Alkoholowy?

Głód alkoholowy: to stan psychiczny, w którym człowiek odczuwa silne i trudne do odparcia pragnienie spożycia alkoholu. Jest jednym z podstawowych objawów choroby alkoholowej. Charakteryzuje  się silną i trudną do odparcia chęcią wypicia alkoholu. Towarzyszyć mu może uczucie niepokoju, wahania emocji, i poczucie ogólnego dyskomfortu, braku czegoś bliżej nieokreślonego. Mogą pojawić się również fizyczne objawy głodu alkoholowego, takie jak uczucie ssania w żołądku, mimo tego, że nie jest się głodnym.

PRZEMIJANIE - PRZEMYŚLENIA PODCZAS TERAPII

PRZEMIJANIE - PRZEMYŚLENIA PODCZAS TERAPII

Czym jest przemijanie? 
O  to przemyślenia i refleksje jakie przyszły do głowy Annie .Z podczas terapii w naszym Ośrodku:

Syndrom odstawienia. Alkoholowy zespół abstynencyjny

Syndrom odstawienia. Alkoholowy zespół abstynencyjny

Choroba alkoholowa jest wieloczynnikowa i ma wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Oddziałuje nie tylko na życie uzależnionego, ale również na otaczające go środowisko.
Alkoholowy zespół abstynencyjny jest zespołem objawów występującym u osób uzależnionych od alkoholu, do ujawnienia którego dochodzi w sytuacji zaprzestania przyjmowania alkoholu lub znacznego zmniejszenia jego dawki.

Mój Przyjaciel pije - Co zrobić aby przestał?

Mój Przyjaciel pije - Co zrobić aby przestał?

Być może ktoś bliski z Twojej rodziny miał problem z picem, przestał pić lub nie żyje z tego powodu  a teraz widzisz, że Twój przyjaciel podąża tą samą straszną ścieżką. W każdym razie rozpoznałeś wszystkie znaki i zaczynasz martwić się o swojego przyjaciela - i nie bez powodu! Fakty o alkoholizmie są dość otrzeźwiające. Co roku zwiększa się liczba  osób którym przypisuje się nadużywaniu alkoholu.

 DESIDERATA (DEZIDERATA, DEZYDERATA)

DESIDERATA (DEZIDERATA, DEZYDERATA)

 DESIDERATA : to poemat napisany przez Maksa Ehrmanna, zawierający wskazówki na temat dobrego życia. Jest uznawana za nieoficjalny hymn ruchu Anonimowych Alkoholików na całym świecie. Desiderata, od łac. desideratum, w liczbie mnogiej desiderata (czyli te desiderata, tak jak te pisma) – to, co pożądane, upragnione, oczekiwane. Jest to jeden z najmądrzejszych zbiorów porad na szczęśliwe życie. 

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031