Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

W Polsce co roku ginie ponad 11 tyś. osób z powodu picia alkoholu, a na świecie około 2,5 miliona.? Natomiast prawie 4 miliony Polaków ma problem z alkoholem. Spożycie czystego alkoholu w tej grupie rocznie wynosi ponad 12 litrów.  Mówiąc dokładniej, liczba ta reprezentuje umieralność z powodu choroby alkoholowej i zgonów związanych z alkoholem. To bardzo duża liczba osób, która doświadcza okrutnego zniewolenia, krzywdząc jednoczenie siebie i swoich bliskich.

Częste Picie Niszczy Życie!

Częste Picie Niszczy Życie!

 Ogromna liczba ludzi wyobraża sobie alkoholizm  jako rozwiązłość, brak dyscypliny i stopniowe staczanie się po drabinie społecznej. Niewiele osób rozumie, że alkoholizm jest bardzo realną chorobą, charakteryzującą się zmianą metabolizmu w organizmie, z powodu której dana osoba nie jest w stanie przestać pić w chwili gdy wypiła przykładową dawkę alkoholu. 

Czy Związek z Alkoholikiem ma sens?

Czy Związek z Alkoholikiem ma sens?

Życie z uzależnionym od alkoholu jest pełne wzlotów i upadków. Każdy, kto kocha alkoholika i chce z nim być często stawia sobie pytanie: Czy to  w ogóle możliwe?  Czy tego właśnie chcę?
Każdy, kto był z alkoholikiem w związku przez kilka lat, zna dobre i złe chwile z własnego doświadczenia. Ale co, jeśli jesteś na samym początku związku? 

 Alkoholizm to choroba, a nie zły nawyk.

Alkoholizm to choroba, a nie zły nawyk.

Alkoholizm nie jest złym nawykiem, ale chorobą. Chociaż alkohol jest szeroko stosowaną substancją w naszym społeczeństwie, dobrze jest podkreślić różnicę między osobą spożywającą alkohol a alkoholikiem. Wiele osób uważa się za pijących umiarkowanie alkohol. Albo łudzą się, że ich picie nie stanowi żadnego problemu ponieważ krzywdzą samych siebie. Nic bardziej mylnego...

Odstawienie alkoholu - czy może być niebezpieczne?

Odstawienie alkoholu - czy może być niebezpieczne?

Odstawienie alkoholu następuje, gdy gwałtownie zmniejszasz lub zaprzestajesz przyjmowania alkoholu po długotrwałym intensywnym piciu. Zaleca się wtedy przebywanie pod nadzorem medycznym ponieważ: objawy odstawienia mogą zagrażać życiu!

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031