Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Twarda miłość- co oznacza w chorobie Alkoholowej

Twarda miłość- co oznacza w chorobie Alkoholowej

“W społeczeństwie funkcjonuje takie myślenie, że leczenie alkoholizmu jest bezsensowne, że to niczego nie daje. To jest efekt lat minionych, kiedy tego leczenia praktycznie nie było – zamykano ludzi na trzy miesiące w jakiś ośrodkach, czy wysyłano do przymusowej pracy, zaszywano esperal, a chorzy po chwili wracali do picia…”

Typy alkoholizmu, Klasyfikacja, Typologia

Typy alkoholizmu, Klasyfikacja, Typologia

Uzależnianie się od alkoholu może mieć różny przebieg, co związane jest z cechami osobowościowymi i fizycznymi danej osoby, wiekiem, płcią i wieloma innymi czynnikami. Oficjalnie uzależnienie od alkoholu zostało uznane za chorobę w roku 1956, między innym dzięki badaniom Elvina Mortona Jellinka. 

Interwencja czyli jak skutecznie zmotywować do leczenia

Interwencja czyli jak skutecznie zmotywować do leczenia

Interwencja jest metodą, która - jeśli jest dobrze przygotowana doprowadza aktywnego alkoholika do leczenia.

Jak zostać alkoholikiem???

Jak zostać alkoholikiem???

Wiele osób nie wierzy, że alkoholizm jest chorobą. Zamiast tego uważają, że picie jest wyborem. Cóż, osoby nieuzależnione  mogą przestać pić, kiedy tylko zechcą. Niestety nie jest to typowe dla alkoholika. U alkoholika mózg stał się zależny od działania alkoholu i bez picia występują objawy odstawienia.  Często alkoholik nie przyzna się sam do tego, że ma jakiś problem.

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

FAS - to Płodowy Zespół Alkoholowy (Fetal Alcohol Syndrome - FAS), który jest najcięższym zaburzeniem powstającym u dziecka narażonego na działanie alkoholu w łonie matki. Charakteryzuje się m.in. obniżoną wagą urodzeniową dziecka, jego niskim wzrostem, zmianami w budowie twarzy tzw. dysmorfiami, a przede wszystkim uszkodzeniami mózgu. 

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031