Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Moje Picie to Mój Sekret!

Moje Picie to Mój Sekret!

Alkoholizm to bardzo podstępna choroba. Niektórzy z nas zapewne mają na co dzień do czynienia z Alkoholikami ale tego nie dostrzegą ponieważ  - Pijący Alkoholicy są świetnymi manipulatorami i oszustami. Bywa tak, że osoba pijąca nie widzi swojego problemu oraz swojego cierpienia. Bez interwencji najbliższych osoba uzależniona może żyć w swoim zakłamaniu i cierpieniu wiele lat, po drodze tracąc pracę, rodzinę, zdrowie i pieniądze. Im dłużej ktoś pije na niebezpiecznym poziomie, tym większe prawdopodobieństwo chorób i  różnych powikłań w przyszłości. 

W jaki sposób alkohol wpływa na Twój sen  i Twoje życie.

W jaki sposób alkohol wpływa na Twój sen i Twoje życie.

Bardzo dużo osób uważa, że alkohol  może ułatwić zasypianie, natomiast  jego obecność w organizmie zakłóca cykle snu. Długotrwałe picie może negatywnie wpłynąć na czas trwania i jakość snu REM, co z kolei zagraża naszemu zdrowiu na wiele sposobów i wpływa negatywnie na jakość naszego życia.

List otwarty od alkoholika

List otwarty od alkoholika

 Alkoholik nie rozumie bólu, który wywołują u swojej rodziny, przyjaciół i ukochanych. Alkoholizm jest jedną z najgorszych chorób, która może zmienić najlepszą osobę, w najgorszą.

Trzeźwy Przyjaciel to Najlepszy Przyjaciel!

Trzeźwy Przyjaciel to Najlepszy Przyjaciel!

W byciu trzeźwym bardzo ważne jest otaczanie się odpowiednimi ludźmi. Kiedy stajemy się trzeźwi, większość osób chce i potrzebuje mieć trzeźwych przyjaciół. Nierealne jest myślenie, że będziemy otoczeni tylko trzeźwymi ludźmi, ale szybko się przekonasz, że posiadanie  trzeźwego towarzystwa jest niezbędne do zachowania trzeźwości. 

Rodzina z Problemem Alkoholowym - 8 zasad.

Rodzina z Problemem Alkoholowym - 8 zasad.

Życie z osobą pijącą nałogowo ma niszczący wpływ na każdego członka rodziny, bez względu na wiek i płeć. Rodziny próbują ukryć, zatuszować zachowania uzależnionego członka rodziny. Wstyd i poczucie winy w takim przypadku to codzienność. Prawie wszyscy są zmuszeni kłamać, aby przysłonić tą dla niektórych bolesną prawdę. Życie z taką osobą bardzo negatywnie wpływa na całą rodzinę. Rodzina stara się za wszelką cenę kontrolować to co się dzieje lecz to nie przynosi żadnych efektów. Zaczynają się obwiniać ponieważ widzą co się dzieje a nie mogą tego naprawić. Należy pamiętać,że:  uzależnienie członka rodziny nie jest w żaden sposób winą reszty rodziny!

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031