Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Święta bez alkoholu - czy to możliwe?

Święta bez alkoholu - czy to możliwe?

Święta to okres w którym niektórzy z nas mogą czuć się samotnie, możemy też świadomie izolować się, uciekać od niektórych osób. To czas refleksji, rozmyślań nad minionym rokiem. Niektórzy porównują w tym okresie swoje obecne życie do życia swoich kolegów, przyjaciół, współpracowników co może spowodować dodatkową dawkę niekoniecznie miłych emocji. Dla niektórych to czas spotkań z osobami z którymi przez cały rok udało się unikać kontaktu.

Sygnały ostrzegawcze nawrotu choroby alkoholowej

Sygnały ostrzegawcze nawrotu choroby alkoholowej

W alkoholizmie podobnie jak w innej przewlekłej chorobie mogą nastąpić nawroty. Aby zachować trzeźwość trzeba rozwijać w sobie umiejętności radzenia sobie z problemami dnia codziennego i ze stresem. Bardzo ważne jest aby trzeźwy alkoholik potrafił uzyskać stan przyjemności bez wspomagania się alkoholem. Koniecznie trzeba nauczyć się rozpoznawać sytuacje wysokiego ryzyka oraz dostrzegać sygnały ostrzegawcze przed nawrotem.

Czym jest Uzależnienie?

Czym jest Uzależnienie?

Ludzie są genetycznie predysponowani do powtarzania rzeczy, które są satysfakcjonujące lub przynoszą przyjemność, ponieważ zapewnia to nasze przetrwanie. Bez tej genetycznej predyspozycji nie moglibyśmy jeść ani rozmnażać się. Dlatego tylko osoby z wcześniejszymi pozytywnymi doświadczeniami z substancją lub czynnością (działaniem) są podatne na rozwój uzależnienia.

Majaczenie alkoholowe (delirium tremens)

Majaczenie alkoholowe (delirium tremens)

Majaczenie alkoholowe jest stanem zagrożenia życia i wymaga leczenia specjalistycznego. Nawet w kilka dni (najczęściej 2-3) po przerwaniu ciągu picia mogą wystąpić objawy majaczenia. Poprzedzają je nasilające się w ciągu tych paru dni objawy zwykłego zespołu abstynenckiego. Chorzy są zdezorientowani i  pobudzeni, pojawiają się drżenia mięśniowe i halucynacje wzrokowe, nasilają się jednocześnie trudności w zasypianiu.

Alkoholizm -Zespół Korsakowa

Alkoholizm -Zespół Korsakowa

Zespół Wernickego-Korsakowa jest to późna postać choroby alkoholowej, wynikającej z toksycznego działania alkoholu, co w rezultacie wywołuje poważny niedobór witaminy B1  (zwany także tiaminą).  Zespół ten można również rozumieć jako połączenie dwóch różnych zaburzeń psychicznych: Encefalopatia Wernickego i zespół Korsakoffa. Na zespół Wernickiego - Korsakowa umiera około 5% wszystkich, uzależnionych od alkoholu.

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031