Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Kryteria diagnostyczne uzależnienia od alkoholu według Światowej Organizacji Zdrowia

Kryteria diagnostyczne uzależnienia od alkoholu według Światowej Organizacji Zdrowia

Kryteria diagnostyczne uzależnienia od alkoholu według Światowej Organizacji Zdrowia (ICD-10), definiują uzależnienie jako:
"Zespół objawów somatycznych, behawioralnych i poznawczych, w których picie alkoholu staje się priorytetowe nad innymi poprzednio ważniejszymi zachowaniami. 

Światowy dzień trzeźwości

Światowy dzień trzeźwości

Celem Dnia Trzeźwości jest promowanie ruchów abstynenckich i działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie negatywnych skutków ubocznych alkoholu i choroby alkoholowej.

Polecamy przeczytać: Rak duszy o alkoholizmie

Polecamy przeczytać: Rak duszy o alkoholizmie

Rak duszy o alkoholizmie

Autor: Ewa Woydyłło

Kompendium wiedzy o uzależnieniach

Książka podsumowuje wieloletnie doświadczenia autorki w leczeniu uzależnień.

Trzeźwość, uczciwość, godność  Wiktor Osiatyński prof.dr hab CZ.II

Trzeźwość, uczciwość, godność Wiktor Osiatyński prof.dr hab CZ.II

"Gdy uzależnieniu towarzyszy coraz więcej zachowań destrukcyjnych, uzależniony pije, bierze lub obsesyjnie objada się po to, by o nich zapomnieć bądź stłumić wstyd i poczucie winy. Jednocześnie coraz bardziej doskonali myślową konstrukcję ułudy, potrzebną mu do obrony poczucia wartości. Każdy alkoholik jest tragicznie rozdarty. Zwłaszcza wtedy, gdy już nie chce pić, ale musi. Nie rozumie tego. Boi się, by nie uznano go za śmiecia - boi się potępienia i własnej degeneracji.

Trzeźwość, uczciwość, godność. Wiktor Osiatyński prof.dr hab CZ.I

Trzeźwość, uczciwość, godność. Wiktor Osiatyński prof.dr hab CZ.I

Nic tylko płacz, żal, mrok,niewiadomość i zatrata !

"Na początku wydobywania się z uzależnienia jest jakaś katastrofa.Trzeźwi alkoholicy,mówiąc o niej,używają terminu dno.Obrazowo mawiają,że spośród blisko trzech milionów członków ruchu Anonimowych Alkoholików na całym świecie nie spotkali ani jednego przypadku,by ktoś zadowolony z życia i z siebie wstał,ogolił się nie drżącymi rękami,włożył dopiero co wyprasowaną przez siebie koszulę,wypił poranną kawę,zamyślił się i postanowił coś zrobić ze swoim alkoholizmem.

Rezerwacje SIERPIEŃ 2022

12345678910111213141516171819202122232425262728293031