Prawda na temat alkoholizmu

5 prawd na temat alkoholizmu

2. Alkoholicy nie są złymi ludźmi.

Mamy tendencję do postrzegania pijaków jako złych ludzi.  Alkoholicy często starają się rekompensować swój problem z piciem. Próbuje zdobyć sympatię rodziny na wiele sposobów: kupując prezenty, zabierając rodzinę na wakacje, organizując urodziny dla dziecka itp.  W rzeczywistości bezskutecznie próbują zrezygnować z picia a w tych trzeźwych momentach są kochającymi osobami.

3. Współuzależnienie to poważny problem.

Często współmałżonek aby uniknąć wstydu przed rodziną kryje picie swojego partnera. Strach przed utratą jedynego źródła dochodu prowadzi do ciągłego zakłamywania najbliższych. Partner stara się zachować dobry wizerunek rodziny przed sąsiadami, krewnymi wymyślając coraz bardziej zawiłe wytłumaczenia na temat picia w swojej rodzinie, zachowując się przy tym jakby nie było to nic złego. Niestety wiele z tych zachowań umożliwia  alkoholikowi picie.

4. Alkoholicy są dobrymi kłamcami i oszustami.

Chociaż w głębi duszy mogą być dobrymi, uczciwymi ludźmi, alkoholicy będą próbowali ukryć swoje problemy i  nie będą o nich rozmawiać. Bardzo często okłamują żonę, męża czy też pracodawcę. Oszukują też  właścicieli barów, w których bywają po kilka dni, zaprzyjaźniają się z nimi tylko po to aby w krytycznym momencie powiedzieć, że zapomnieli lub zgubili portfel lub nie mają pieniędzy na picie.  Po takim wydarzeniu zwykle nigdy się już w takim barze nie pojawiają.

 5. Alkoholicy początkowo obwiniają innych o to, że sami piją

Początkowo Alkoholik uważa, że złe rzeczy, które dzieją się w jego życiu są wynikiem nieszczęścia. Stopniowo wszystko jest winą kogoś innego. Co więcej, wszyscy i wszystko stają się powodem do picia. To jest błędna spirala, do której wiele osób może się odnosić: twoje picie powoduje problemy w twoim życiu → nie możesz sobie poradzić z presją tych problemów → będziesz pił, ponieważ straszne okoliczności "zmuszają" cię do tego.

       Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl 
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Rezerwacje WRZESIEŃ 2019

1

Liczba rezerwacji: 1

2

Liczba rezerwacji: 1

34

Liczba rezerwacji: 1

567891011121314151617181920

Liczba rezerwacji: 1

21222324252627282930