Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

 Alkoholizm to choroba, a nie zły nawyk.

Alkoholizm to choroba, a nie zły nawyk.

Alkoholizm nie jest złym nawykiem, ale chorobą. Chociaż alkohol jest szeroko stosowaną substancją w naszym społeczeństwie, dobrze jest podkreślić różnicę między osobą spożywającą alkohol a alkoholikiem. Wiele osób uważa się za pijących umiarkowanie alkohol. Albo łudzą się, że ich picie nie stanowi żadnego problemu ponieważ krzywdzą samych siebie. Nic bardziej mylnego...

Chcę być trzeźwy! Jak to zrobić?

Chcę być trzeźwy! Jak to zrobić?

Wiele osób próbuje  rzucić picie alkoholu w tajemnicy przed innymi, ponieważ obawiają się, że może im się to nie udać. Jednakże, utrzymywanie tej zmieniającej życie decyzji w tajemnicy może w rzeczywistości spowodować, że ostatecznie poniesiesz porażkę, ponieważ przyjmujesz mentalne podejście, że bardziej martwisz się  o opinię innych niż o trwałe usunięcie alkoholu ze swojego życia.

Odstawienie alkoholu - czy może być niebezpieczne?

Odstawienie alkoholu - czy może być niebezpieczne?

Odstawienie alkoholu następuje, gdy gwałtownie zmniejszasz lub zaprzestajesz przyjmowania alkoholu po długotrwałym intensywnym piciu. Zaleca się wtedy przebywanie pod nadzorem medycznym ponieważ: objawy odstawienia mogą zagrażać życiu!

Czy moje picie stanowi problem? Test Alkoholowy CAGE

Czy moje picie stanowi problem? Test Alkoholowy CAGE

 To, czy masz problem z piciem, zależy od kilku czynników: jak dużo, dlaczego i kiedy pijesz. Eksperci zalecają wykonanie kilku kroków w celu oceny potencjalnego problemu z piciem. Nie wszyscy ludzie, którzy na co dzień piją, mają problem z piciem. O to bardzo częste oznaki wskazujące na nadużywanie alkoholu

Zacznij żyć, przestań pić!

Zacznij żyć, przestań pić!

 O to kilka powodów dla których warto przestać pić Alkohol.:   

 - Twój współmałżonek lub  inna ważna dla Ciebie osoba będzie miała dla ciebie ponownie szacunek. Będą cię podziwiać za twoje osiągnięcie oraz będą dumni, że przezwyciężyłeś ten problem. Ty sam będziesz słusznie dumny ze swojego osiągnięcia!
- Twoja wątroba zacznie się odmładzać, zacznie się naprawiać. Po zaprzestaniu picia wiele osób zgłasza, że ​​ich nastrój lub światopogląd wydaje się lepszy.
- Twój mózg zacznie się leczyć. Gdy przestaniesz pić, to "zamglone" uczucie w twoim mózgu będzie powoli zanikać. Jeśli przez wiele lat piłeś intensywnie być może zapomniałeś, że ​​potrafisz myśleć jasno i przejrzyście bez alkoholu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Rezerwacje GRUDZIEŃ 2019

12

Liczba rezerwacji: 1

34567

Liczba rezerwacji: 1

891011

Liczba rezerwacji: 1

121314151617181920212223242526

Liczba rezerwacji: 1

2728293031