Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Czy moje picie stanowi problem? Test Alkoholowy CAGE

Czy moje picie stanowi problem? Test Alkoholowy CAGE

 To, czy masz problem z piciem, zależy od kilku czynników: jak dużo, dlaczego i kiedy pijesz. Eksperci zalecają wykonanie kilku kroków w celu oceny potencjalnego problemu z piciem. Nie wszyscy ludzie, którzy na co dzień piją, mają problem z piciem. O to bardzo częste oznaki wskazujące na nadużywanie alkoholu

Zacznij żyć, przestań pić!

Zacznij żyć, przestań pić!

 O to kilka powodów dla których warto przestać pić Alkohol.:   

 - Twój współmałżonek lub  inna ważna dla Ciebie osoba będzie miała dla ciebie ponownie szacunek. Będą cię podziwiać za twoje osiągnięcie oraz będą dumni, że przezwyciężyłeś ten problem. Ty sam będziesz słusznie dumny ze swojego osiągnięcia!
- Twoja wątroba zacznie się odmładzać, zacznie się naprawiać. Po zaprzestaniu picia wiele osób zgłasza, że ​​ich nastrój lub światopogląd wydaje się lepszy.
- Twój mózg zacznie się leczyć. Gdy przestaniesz pić, to "zamglone" uczucie w twoim mózgu będzie powoli zanikać. Jeśli przez wiele lat piłeś intensywnie być może zapomniałeś, że ​​potrafisz myśleć jasno i przejrzyście bez alkoholu.

Jak naprawdę działa Alkohol ?

Jak naprawdę działa Alkohol ?

Większość  alkoholu wchłania się przez błony śluzowe przewodu pokarmowego do organizmu. Jak szybko to się dzieje, zależy, między innymi, od tego, co zostało zjedzone. W przypadku pustego żołądka spożycie jest bardzo szybkie, podczas gdy żywność o wysokiej zawartości tłuszczu opóźnia ten proces. Przy takiej samej ilości alkoholu stężenie alkoholu we krwi u kobiet jest wyższe niż u mężczyzn. Powodem jest to, że nawet przy tej samej wadze mężczyźni mają więcej masy mięśniowej niż kobiety. Mięśnie są bardziej zaopatrywane w krew niż w tkankę tłuszczową, więc dodany alkohol jest rozprowadzany w płynach. Większość alkoholu rozkłada się w wątrobie.

Poznaj 6 głównych objawów uzależnienia od alkoholu

Poznaj 6 głównych objawów uzależnienia od alkoholu

Rozwój alkoholizmu często pojawia się w dużej mierze niezauważony. Jest zatem ważne, aby przyjaciele i rodzina rozpoznali wczesne objawy rozwoju alkoholizmu. Zdolność rozpoznawania tych znaków daje rodzinie i przyjaciołom możliwość szukania profesjonalnej pomocy, zanim pojawią się poważne problemy zdrowotne a więzi z najbliższymi zostaną zatarte. Oto 6 głównych objawów uzależnienia od alkoholu:

Gdy Twój Przyjaciel lub Bliska Ci Osoba Ma Problem z Piciem...

Gdy Twój Przyjaciel lub Bliska Ci Osoba Ma Problem z Piciem...

Być może ktoś bliski z Twojej rodziny miał problem z picem a teraz widzisz, że Twój przyjaciel podąża tą samą straszną ścieżką. W każdym razie rozpoznałeś wszystkie znaki i zaczynasz martwić się o swojego przyjaciela - i nie bez powodu! Fakty o alkoholizmie są dość otrzeźwiające.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezerwacje LIPIEC 2019

123

Liczba rezerwacji: 1

456

Liczba rezerwacji: 1

789

Liczba rezerwacji: 1

10111213141516171819202122232425

Liczba rezerwacji: 1

262728293031