Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Rodzina z Problemem Alkoholowym - 8 zasad.

Rodzina z Problemem Alkoholowym - 8 zasad.

Życie z osobą pijącą nałogowo ma niszczący wpływ na każdego członka rodziny, bez względu na wiek i płeć. Rodziny próbują ukryć, zatuszować zachowania uzależnionego członka rodziny. Wstyd i poczucie winy w takim przypadku to codzienność. Prawie wszyscy są zmuszeni kłamać, aby przysłonić tą dla niektórych bolesną prawdę. Życie z taką osobą bardzo negatywnie wpływa na całą rodzinę. Rodzina stara się za wszelką cenę kontrolować to co się dzieje lecz to nie przynosi żadnych efektów. Zaczynają się obwiniać ponieważ widzą co się dzieje a nie mogą tego naprawić. Należy pamiętać,że:  uzależnienie członka rodziny nie jest w żaden sposób winą reszty rodziny!

Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

W Polsce co roku ginie ponad 11 tyś. osób z powodu picia alkoholu, a na świecie około 2,5 miliona.? Natomiast prawie 4 miliony Polaków ma problem z alkoholem. Spożycie czystego alkoholu w tej grupie rocznie wynosi ponad 12 litrów.  Mówiąc dokładniej, liczba ta reprezentuje umieralność z powodu choroby alkoholowej i zgonów związanych z alkoholem. To bardzo duża liczba osób, która doświadcza okrutnego zniewolenia, krzywdząc jednoczenie siebie i swoich bliskich.

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

FAS - to Płodowy Zespół Alkoholowy (Fetal Alcohol Syndrome - FAS), który jest najcięższym zaburzeniem powstającym u dziecka narażonego na działanie alkoholu w łonie matki. Charakteryzuje się m.in. obniżoną wagą urodzeniową dziecka, jego niskim wzrostem, zmianami w budowie twarzy tzw. dysmorfiami, a przede wszystkim uszkodzeniami mózgu. 

Częste Picie Niszczy Życie!

Częste Picie Niszczy Życie!

 Ogromna liczba ludzi wyobraża sobie alkoholizm  jako rozwiązłość, brak dyscypliny i stopniowe staczanie się po drabinie społecznej. Niewiele osób rozumie, że alkoholizm jest bardzo realną chorobą, charakteryzującą się zmianą metabolizmu w organizmie, z powodu której dana osoba nie jest w stanie przestać pić w chwili gdy wypiła przykładową dawkę alkoholu. 

Czy Związek z Alkoholikiem ma sens?

Czy Związek z Alkoholikiem ma sens?

Życie z uzależnionym od alkoholu jest pełne wzlotów i upadków. Każdy, kto kocha alkoholika i chce z nim być często stawia sobie pytanie: Czy to  w ogóle możliwe?  Czy tego właśnie chcę?
Każdy, kto był z alkoholikiem w związku przez kilka lat, zna dobre i złe chwile z własnego doświadczenia. Ale co, jeśli jesteś na samym początku związku? 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Rezerwacje GRUDZIEŃ 2019

12

Liczba rezerwacji: 1

34567

Liczba rezerwacji: 1

891011

Liczba rezerwacji: 1

121314151617181920212223242526

Liczba rezerwacji: 1

2728293031