Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

List otwarty od alkoholika

List otwarty od alkoholika

 Alkoholik nie rozumie bólu, który wywołują u swojej rodziny, przyjaciół i ukochanych. Alkoholizm jest jedną z najgorszych chorób, która może zmienić najlepszą osobę, w najgorszą.

Trzeźwy Przyjaciel to Najlepszy Przyjaciel!

Trzeźwy Przyjaciel to Najlepszy Przyjaciel!

W byciu trzeźwym bardzo ważne jest otaczanie się odpowiednimi ludźmi. Kiedy stajemy się trzeźwi, większość osób chce i potrzebuje mieć trzeźwych przyjaciół. Nierealne jest myślenie, że będziemy otoczeni tylko trzeźwymi ludźmi, ale szybko się przekonasz, że posiadanie  trzeźwego towarzystwa jest niezbędne do zachowania trzeźwości. 

Rodzina z Problemem Alkoholowym - 8 zasad.

Rodzina z Problemem Alkoholowym - 8 zasad.

Życie z osobą pijącą nałogowo ma niszczący wpływ na każdego członka rodziny, bez względu na wiek i płeć. Rodziny próbują ukryć, zatuszować zachowania uzależnionego członka rodziny. Wstyd i poczucie winy w takim przypadku to codzienność. Prawie wszyscy są zmuszeni kłamać, aby przysłonić tą dla niektórych bolesną prawdę. Życie z taką osobą bardzo negatywnie wpływa na całą rodzinę. Rodzina stara się za wszelką cenę kontrolować to co się dzieje lecz to nie przynosi żadnych efektów. Zaczynają się obwiniać ponieważ widzą co się dzieje a nie mogą tego naprawić. Należy pamiętać,że:  uzależnienie członka rodziny nie jest w żaden sposób winą reszty rodziny!

Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

Alkoholizm zabija rocznie coraz więcej osób.

W Polsce co roku ginie ponad 11 tyś. osób z powodu picia alkoholu, a na świecie około 2,5 miliona.? Natomiast prawie 4 miliony Polaków ma problem z alkoholem. Spożycie czystego alkoholu w tej grupie rocznie wynosi ponad 12 litrów.  Mówiąc dokładniej, liczba ta reprezentuje umieralność z powodu choroby alkoholowej i zgonów związanych z alkoholem. To bardzo duża liczba osób, która doświadcza okrutnego zniewolenia, krzywdząc jednoczenie siebie i swoich bliskich.

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

FAS - to Płodowy Zespół Alkoholowy (Fetal Alcohol Syndrome - FAS), który jest najcięższym zaburzeniem powstającym u dziecka narażonego na działanie alkoholu w łonie matki. Charakteryzuje się m.in. obniżoną wagą urodzeniową dziecka, jego niskim wzrostem, zmianami w budowie twarzy tzw. dysmorfiami, a przede wszystkim uszkodzeniami mózgu. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezerwacje LIPIEC 2019

123

Liczba rezerwacji: 1

456

Liczba rezerwacji: 1

789

Liczba rezerwacji: 1

10111213141516171819202122232425

Liczba rezerwacji: 1

262728293031