Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Piętno współuzależnienia.

Piętno współuzależnienia.

 Kochanie i opiekowanie się osobą uzależnioną od alkoholu  może być jedną z najtrudniejszych rzeczy dla współuzależnionego. Taka osoba możesz czuć, że jej życiowym zadaniem jest chronienie uzależnionego przed krzywdą. W tym procesie łatwo jest zgubić się w problemach uzależnionego i skupić całą energię na uzależnieniu. Oto kilka przykładów objawów występujących u osób współuzależnionych:

Niekontrolowana i patologiczna zazdrość -Zespół  Otella

Niekontrolowana i patologiczna zazdrość -Zespół Otella

Zazdrość bywa przez zakochanych uważana za nieodłączny element miłości. Nazwa zaburzenia nawiązuje do dramatu Szekspira pt. „Otello”. Bohater utworu cierpi na graniczącą z szaleństwem zazdrość, w wyniku której zabija ukochaną żonę Desdemonę, a następnie, gdy przekonuje się, że kobieta była mu wierna, popełnia samobójstwo.

Bezalkoholowe Święta ???

Bezalkoholowe Święta ???

Święta to okres w którym niektórzy z nas mogą czuć się samotnie, możemy też świadomie izolować się, uciekać od niektórych osób. To czas refleksji, rozmyślań nad minionym rokiem. Niektórzy porównują w tym okresie swoje obecne życie do życia swoich kolegów, przyjaciół, współpracowników co może spowodować dodatkową dawkę niekoniecznie miłych emocji. Dla niektórych to czas spotkań z osobami z którymi przez cały rok udało się unikać kontaktu.

Wesołych Świąt !!!

Wesołych Świąt !!!

WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ POGODY DUCHA W 2019 ROKU!!!

Kocham Alkoholika -Zaczynam walkę!

Kocham Alkoholika -Zaczynam walkę!

Alkoholizm jest stary jak ludzkość i zawsze były kobiety kochające alkoholików. Gdy kocha się alkoholika, jest się z nim blisko, ten rodzaj relacji boli. Kochać alkoholika to żaden wstyd czy też grzech, grzechem jest tylko kochać go głupio czyli w taki sposób w który wspiera się jego uzależnienie. Jest to miłość która bywa cierpieniem. Czasami im bardziej osoba współuzależniona stara się zaprzestać picie partnera, tym bardziej jej to nie wychodzi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Rezerwacje GRUDZIEŃ 2019

12

Liczba rezerwacji: 1

34567

Liczba rezerwacji: 1

891011

Liczba rezerwacji: 1

121314151617181920212223242526

Liczba rezerwacji: 1

2728293031