Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Wysoko funkcjonujący alkoholik - HFA

Wysoko funkcjonujący alkoholik - HFA

„Wysoko funkcjonujący alkoholik” to ktoś, kto zwykle pije w sposób niebezpieczny a jednocześnie potrafi jeszcze utrzymać pracę a niekiedy odnosić na jej polu  sukcesy zawodowe. Może również posiadać rodzinę mimo walki z uzależnieniem od alkoholu.  Są to osoby, które zachowują zdolność do życia na wysokim poziomie. Na co dzień potrafią funkcjonować na bardzo wysokich obrotach, natomiast wewnątrz rozwija się u nich choroba alkoholowa z którą bardzo trudno jest im się utożsamić.

Ofiary alkoholizmu - dzieci alkoholików.

Ofiary alkoholizmu - dzieci alkoholików.

Alkoholizm ma wiele ofiar a najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci alkoholików. Zamiast żyć w domu wypełnionym miłością i bezpieczeństwem te dzieciaki muszą zmagać się ze stresem, strachem oraz lękiem który jest dostarczany im przez własnych pijących rodziców. W wyniku tego rodzaju wychowania dzieci te mogą chorować w przyszłości na depresję lub inne zaburzenia psychiczne. Niektórzy mogą nawet poczuć, że są w jakiś sposób odpowiedzialni za picie swoich rodziców.

Droga do uzależnienia  Alkoholika.

Droga do uzależnienia Alkoholika.

Alkoholizm to choroba która rozwija się przez lata. U jednych proces uzależnienia trwa szybciej a u innych wolniej. Osoby które mają tzw. "mocną głowę" uzależniają się szybciej od innych. Jednak u wszystkich uzależnionych osób wystąpił proces przechodzenia przez 4 podstawowe etapy Alkoholizmu.

Alkoholizm - Wewnętrzny krytyk

Alkoholizm - Wewnętrzny krytyk

Wielu alkoholików uważa, że ich uzależnienie powstało na skutek słabości charakteru. Nie jest to całkowitą prawdą. Istnieje zasadniczy powód dla którego alkoholicy uważają, że  słabość charakteru jest przyczyną ich niekontrolowanego picia. Ich wewnętrzny krytyk (superego) codziennie kieruje oskarżenia wobec ich samych. Są to informacje typu:  "Znów Ci się nie udało, jesteś bezwartościowy, nic nie warty!", "Spójrz na siebie, jesteś obrzydliwy, okropny..."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Rezerwacje GRUDZIEŃ 2019

12

Liczba rezerwacji: 1

34567

Liczba rezerwacji: 1

891011

Liczba rezerwacji: 1

121314151617181920212223242526

Liczba rezerwacji: 1

2728293031