Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Alkoholizm - Wewnętrzny krytyk

Alkoholizm - Wewnętrzny krytyk

Wielu alkoholików uważa, że ich uzależnienie powstało na skutek słabości charakteru. Nie jest to całkowitą prawdą. Istnieje zasadniczy powód dla którego alkoholicy uważają, że  słabość charakteru jest przyczyną ich niekontrolowanego picia. Ich wewnętrzny krytyk (superego) codziennie kieruje oskarżenia wobec ich samych. Są to informacje typu:  "Znów Ci się nie udało, jesteś bezwartościowy, nic nie warty!", "Spójrz na siebie, jesteś obrzydliwy, okropny..."

Piętno współuzależnienia.

Piętno współuzależnienia.

 Kochanie i opiekowanie się osobą uzależnioną od alkoholu  może być jedną z najtrudniejszych rzeczy dla współuzależnionego. Taka osoba możesz czuć, że jej życiowym zadaniem jest chronienie uzależnionego przed krzywdą. W tym procesie łatwo jest zgubić się w problemach uzależnionego i skupić całą energię na uzależnieniu. Oto kilka przykładów objawów występujących u osób współuzależnionych:

Niekontrolowana i patologiczna zazdrość -Zespół  Otella

Niekontrolowana i patologiczna zazdrość -Zespół Otella

Zazdrość bywa przez zakochanych uważana za nieodłączny element miłości. Nazwa zaburzenia nawiązuje do dramatu Szekspira pt. „Otello”. Bohater utworu cierpi na graniczącą z szaleństwem zazdrość, w wyniku której zabija ukochaną żonę Desdemonę, a następnie, gdy przekonuje się, że kobieta była mu wierna, popełnia samobójstwo.

Bezalkoholowe Święta ???

Bezalkoholowe Święta ???

Święta to okres w którym niektórzy z nas mogą czuć się samotnie, możemy też świadomie izolować się, uciekać od niektórych osób. To czas refleksji, rozmyślań nad minionym rokiem. Niektórzy porównują w tym okresie swoje obecne życie do życia swoich kolegów, przyjaciół, współpracowników co może spowodować dodatkową dawkę niekoniecznie miłych emocji. Dla niektórych to czas spotkań z osobami z którymi przez cały rok udało się unikać kontaktu.

Wesołych Świąt !!!

Wesołych Świąt !!!

WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ POGODY DUCHA W 2019 ROKU!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezerwacje LIPIEC 2019

123

Liczba rezerwacji: 1

456

Liczba rezerwacji: 1

789

Liczba rezerwacji: 1

10111213141516171819202122232425

Liczba rezerwacji: 1

262728293031