Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Dlaczego piłem Alkohol- Jak się usprawiedliwiałem

Dlaczego piłem Alkohol- Jak się usprawiedliwiałem

Oto w jaki sposób jeden z naszych pacjentów Jacek odpowiedział na to ważne pytanie. Wraz z Jackiem postanowiliśmy wam przedstawić wiersz który powstał podczas omawiania tego  ważnego tematu: "Gdy wpadłem na pomysł aby spieprzyć sobie życie Porzuciłem stan trzeźwości i zacząłem picie..."

Wysoko funkcjonujący alkoholik - HFA

Wysoko funkcjonujący alkoholik - HFA

„Wysoko funkcjonujący alkoholik” to ktoś, kto zwykle pije w sposób niebezpieczny a jednocześnie potrafi jeszcze utrzymać pracę a niekiedy odnosić na jej polu  sukcesy zawodowe. Może również posiadać rodzinę mimo walki z uzależnieniem od alkoholu.  Są to osoby, które zachowują zdolność do życia na wysokim poziomie. Na co dzień potrafią funkcjonować na bardzo wysokich obrotach, natomiast wewnątrz rozwija się u nich choroba alkoholowa z którą bardzo trudno jest im się utożsamić.

Ofiary alkoholizmu - dzieci alkoholików.

Ofiary alkoholizmu - dzieci alkoholików.

Alkoholizm ma wiele ofiar a najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci alkoholików. Zamiast żyć w domu wypełnionym miłością i bezpieczeństwem te dzieciaki muszą zmagać się ze stresem, strachem oraz lękiem który jest dostarczany im przez własnych pijących rodziców. W wyniku tego rodzaju wychowania dzieci te mogą chorować w przyszłości na depresję lub inne zaburzenia psychiczne. Niektórzy mogą nawet poczuć, że są w jakiś sposób odpowiedzialni za picie swoich rodziców.

Droga do uzależnienia  Alkoholika.

Droga do uzależnienia Alkoholika.

Alkoholizm to choroba która rozwija się przez lata. U jednych proces uzależnienia trwa szybciej a u innych wolniej. Osoby które mają tzw. "mocną głowę" uzależniają się szybciej od innych. Jednak u wszystkich uzależnionych osób wystąpił proces przechodzenia przez 4 podstawowe etapy Alkoholizmu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezerwacje LIPIEC 2019

123

Liczba rezerwacji: 1

456

Liczba rezerwacji: 1

789

Liczba rezerwacji: 1

10111213141516171819202122232425

Liczba rezerwacji: 1

262728293031