Zapraszam do zapoznania się z naszym Blogiem w którym przedstawiamy tematykę dotyczącą leczenia alkoholizmu w Naszym Ośrodku

Alkoholizm wśród Kobiet rośnie!

Alkoholizm wśród Kobiet rośnie!

Alkoholizm już od jakiegoś czasu przestaje być wyłącznie męską domeną. Statystyki niestety nie kłamią. W naszym kraju coraz więcej kobiet boryka się z problemem alkoholizmu i coraz więcej kobiet z jego powodu umiera. Należy wiedzieć, iż kobiety są bardziej podatne niż mężczyźni na niekorzystne następstwa picia alkoholu.

Alkoreksja czyli: Anoreksja alkoholowa!

Alkoreksja czyli: Anoreksja alkoholowa!

Alkoreksja to zaburzenie odżywiania polegające na ograniczaniu ilości przyjmowanych pokarmów, celem zwiększenia możliwości spożywania alkoholu bez obawy o zwiększenie przyrostu masy ciała. Termin został wprowadzony po raz pierwszy w 2008 i nie został dotąd formalnie sklasyfikowany jako złożone zaburzenie odżywiania. Picie zamiast Jedzenia.

"trzeźwienie" to coś więcej niż "abstynencja"

Określenia te różnią się znacząco i obrazują funkcjonowanie osoby uzależnionej od alkoholu. Cześć osób będących na terapii  utrzymuje abstynencję od alkoholu, ale nie każda z nich „trzeźwieje”, co z kolei kończy się powrotem do picia alkoholu. Odzyskanie przez uzależnionego wewnętrznej wolności wiąże się nie tylko z uznaniem prawdy o sobie, ale także ze stopniowym uczeniem się dojrzałej hierarchii wartości. Wolność ludzka to bowiem zdolność do właściwego poruszania się w świecie wartości.

Typy Alkoholizmu

Typy Alkoholizmu

Światowa Organizacja Zdrowia uznała alkoholizm za problem medyczny w 1951 roku. Początkowo alkoholizm zaliczano do zaburzeń osobowości i nerwic. Dopiero VIII Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, Urazów i Przyczyn Zgonów (ICD) wyróżniła alkoholizm jako odrębną kategorię.
     W 1978 roku do klasyfikacji ICD-9 wprowadzono termin: zespół uzależnienia od alkoholu w miejsce dotychczasowych określeń takich jak: alkoholizm przewlekły czy nałogowy. Zaproponowano wówczas, by uzależnienie od alkoholu rozpatrywać w tych samych kategoriach co inne uzależnienia.
     Uzależnienie od alkoholu (zespół uzależnienia od alkoholu, zależność alkoholowa, F10.2) jest to zespół dość typowych objawów somatycznych (głównie wegetatywnych), zaburzeń zachowania i zaburzeń funkcji poznawczych, w których picie alkoholu staje się dominujące nad innymi, poprzednio ważniejszymi zachowaniami

Czy alkoholik musi pić codziennie?

Czy alkoholik musi pić codziennie?

Alkoholizm to przewlekła choroba mózgu charakteryzującą się utratą kontroli nad spożyciem alkoholu i negatywnym stanem emocjonalnym, i fizycznym po jego odstawieniu. Wielu z nas prawdopodobnie na słowo alkoholik obrazuje sobie osobą, która to od samego rana stoi pod sklepem z przysłowiową butelką taniego wina. Ten stereotypowy alkoholik jest brudny, nieogolony i ciągle pijany. Natomiast musimy wiedzieć, że alkoholizm dotyka wszystkich ludzi, od licealistów po emerytowanych lekarzy, od popularnych sportowców po wysoko wykwalifikowanych adwokatów i zarówno wszystkich nadmiernie spożywających   może dotknąć ta śmiertelna choroba. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Rezerwacje GRUDZIEŃ 2019

12

Liczba rezerwacji: 1

34567

Liczba rezerwacji: 1

891011

Liczba rezerwacji: 1

121314151617181920212223242526

Liczba rezerwacji: 1

2728293031