Działanie alkoholu

Jak naprawdę działa Alkohol ?

Działanie alkoholu zależy od ilości spożywanych substancji, jak również od stanu fizycznego i psychicznego osoby. Przy regularnej konsumpcji istnieje również pewien efekt przyzwyczajenia, który jest również nazywany tolerancją. 
Reakcje fizyczne na spożycie alkoholu to na przykład:
‣Zaburzenia koordynacji i ruchu (na przykład kołysanie).
‣Niewyraźna wymowa.
‣Dylatacja naczyń krwionośnych (zaczerwieniona twarz).
‣Zwiększone pocenie się.
‣Zwiększone oddawanie moczu ...

Reakcje psychiczne na spożycie alkoholu obejmują:
‣Odblokowanie (zmniejszenie nieśmiałości lub zwiększona agresywność).
‣Gadatliwość.
‣Rozkojarzenie i zaburzenia pamięci.
‣Dezorientacja.
‣Częściowo agresywne, obce lub samoistnie niebezpieczne
                     zachowania.
‣Czasami niepokój lub nastrój depresyjny.

          Pierwsze skutki spożycia alkoholu są zwykle postrzegane jako przyjemne. Przede wszystkim alkohol wpływa na ośrodki mózgu, które kontrolują świadomość i emocje, i początkowo ma działanie stymulujące. Jednak wraz ze wzrostem zawartości alkoholu uczucie lekkości i relaksu zostaje zastąpione nudnym znieczuleniem. Osobisty próg zahamowania jest obniżony i ktoś może odważyć się zrobić lub powiedzieć rzeczy, które byłyby nie do pomyślenia w stanie trzeźwym. Łatwo przecenić własne umiejętności, a zachowanie wobec innych może czasem stać się agresywne. Niezależnie od tego, czy ktoś ma dużą tolerancję na alkohol, czy pije szybciej czy wolniej, alkohol w jego ciele zawsze będzie wyrządzać szkody. Ponieważ alkohol jest trucizną. Oznacza to, że nawet niewielkie ilości alkoholu uszkadzają komórki i narządy organizmu, takie jak wątroba lub układ nerwowy. Ten efekt niszczenia komórek zawsze się rozwija podczas picia a zakres  działania zależy w zasadzie  wyłącznie od ilości wypitego alkoholu - bez względu na to, czy jest to w alkohol w postaci piwa, wina czy wódki.
W ciele alkohol działa jak narkotyk. W bardzo wysokich dawkach blokuje linie nerwowe. Wpływa na centralny układ nerwowy. Alkohol wpływa na percepcję, uwagę, koordynację i reakcję oraz na regulację temperatury ciała i oddychanie. 
       Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy kierować na kontakt@nasza-terapia.pl . Pozdrawiamy nowych czytelników z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Łódź oraz Katowice.
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Rezerwacje PAŹDZIERNIK 2019

1234567

Liczba rezerwacji: 1

89

Liczba rezerwacji: 1

101112131415

Liczba rezerwacji: 1

16171819202122232425

Liczba rezerwacji: 1

262728293031