Alkohol i agresja

Jak alkohol wzbudza w nas agresję

 Jeśli ktoś nas prowokuje, podczas gdy jesteśmy pijani, nie bierzemy pod uwagę innych czynników, takich jak np konsekwencje, co może prowadzić do gwałtownych reakcji. Alkohol powoduje chemiczne zmiany w mózgu, które początkowo mogą sprawić, że poczujesz się zrelaksowany, co może  być jednym z powodów, dla których lubimy pić. Natomiast lęk faktycznie chroni nas, mówiąc nam, abyśmy unikali  pewnych sytuacji. Kiedy jesteśmy pijani, ten system ostrzegawczy nie działa, a to może doprowadzić nas do niebezpiecznych lub drastycznych sytuacji.

Podczas upojenia alkoholowego bardziej prawdopodobne jest niewłaściwe interpretowanie oraz odczytywanie zachowań innych osób. To może być powodem powstawania wielu pijackich pojedynków zaczynających się no od "krzywego spojrzenia". Większość ludzi, którzy piją, na trzeźwo nie są osobami agresywnymi.  Upijanie się zwiększa prawdopodobieństwo, że staną się agresywni i że znajda się odbiorcy ich pijanego temperamentu. Pomyśl ile to problemów i krzywd zostało wyrządzonych w Twoim życiu pod wpływem alkoholu. Ile razy doszło do niepotrzebnych awantur i burd których tak naprawdę można było uniknąć. Nie ma powodu, dla którego kolejne dni będą wypełniane ciągłymi kłopotami. Zawsze jest pora na zmianę a My Ci w tym pomożemy. 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na Naszym Blogu, wszelkie pytania dotyczące Terapii w Naszym Ośrodku prosimy  Piotrków Trybunalski, Radom oraz Wrocław
Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Nasz Zapał"

Rezerwacje WRZESIEŃ 2019

1

Liczba rezerwacji: 1

2

Liczba rezerwacji: 1

34

Liczba rezerwacji: 1

567891011121314151617181920

Liczba rezerwacji: 1

21222324252627282930